انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت

انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت

انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت

486 بازدید

۴ آذر, ۱۳۹۷

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 رای)
Loading...

چطور یک شرکت طراحی وب را انتخاب کنیم؟

انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت برای تمام کسب و کارهای نوپا میتواند مشکل باشد.فقط جستجوی “شرکت طراحی سایت” در گوگل میتواند هزاران گزینه که در در ظاهر ارزش یکسانی دارند را به شما نشان دهد.

احتمالا سعی میکنید تا جستجوی خود را به ۱۰ نتیجه اول گوگل محدود کنید، سپس نمونه کارهای هرکدام را بررسی میکنید. این شروع خوبی است، اما تنها تصویری ناقص از ازرشی که آنها میتوانند در جهت رشد کسب و کار شما ایجاد کنند را به شما نشان می دهد.

بنا بر این، علاوه بر مشاهده نمونه کارهای آنها شما باید پاسخی برای سوالاتی که در این مطلب در زیر مشاهده میکنید نیز پیدا کنید. پاسخ دادن به این ۱۰ پرسش میتواند ریسک مشکلات  از بین  رفتن بودجه طراحی وب سایت شما را تا حد زیادی کاهش دهد.

 

سوالاتی که باید پیش از امضای قرارداد طراحی وب سایت پرسیده شود!

۱٫هزینه کلی پروژه شامل چیست؟

معمولا دو نوع قرارداد وجود دارد، ساعتی و پروژه ای. بعنوان یک کسب و کار نوپا و کوچک احیانا بودجه زیاد یا کسی که بتواند هزینه های پنهان شما را پوشش دهد در اختیار ندارید، بنابراین شما طالب پیدا کردن شرکتی هستید که قرارداد پروژه ای ببندید.

شما می خواهید مطمئن شوید که قبل از امضای قرارداد هزینه تمام شده ی پروژه را دریافت می کنید، بنابراین با هزینه های اضافی روبرو نخواهید شد.

۲٫این پروژه چقدر زمان میبرد؟

همیشه موانع ناخواسته ای وجود دارد که باعث تاخیر در زمان تکمیل پروژه می شود. این کاملا طبیعی است و باید در نظر گرفته شود.

حتما یک جدول زمانی تخمینی از شرکتی که طراحی وب سایت شما را برعهده دارد، دریافت کنید و مرتب آن را دنبال کنید تا مطمئن شوید پروژه شما روال انجام را طی می کند.

۳٫آیا سئو و استراتژی محتوا نیز شامل این هزینه میشود؟

در اکثر آژانس های طراحی این پارامترهای مهم شامل طراحی وب سایت نمی شود.

اگر آنها این کار را انجام نمی دهند، ما توصیه میکنیم یک شرکت سئو را استخدام کنید تا در نزدیکی با پروسه طراحی که توسط شرکت طراحی وب سایت انجام می شود بروی سئو وب سایت شما کار کند.

۴٫آیا این هزینه برای طراحی و توسعه با هم است؟

بارها شده که ما با یک کسب و کار نوپا کار کردیم که تصور میکرده زمانی که یک شرکت به آنها میگوید “ما یه قالب سایت را برای شما طراحی میکنیم” این بدان معنی است که آنها وب سایت را طراحی و کدنویسی میکنیم- این درست نیست – .شرکت طراحی به سادگی طرحی را آماده میکند سپس کسب و کار نوپا طرح را با پرداخت هزینه به شخص دیگری می سپارد تا آن را تبدیل به کد کند.

پس مطمئن شوید که طراحی و توسعه ( کد نویسی) هر دو شامل قرارداد شما باشد.

۵٫آیا می توانم لیستی از افرادی که در روی وب سایت من کار میکنند و نقش آنها در پروژه را دریافت کنم؟

این مهم است که بدانید که چه اشخاصی روی پروژه شما کار میکنند و سمت کاری آنها در شرکت چیست. در اغلب موارد زمانی که هزینه پروژه ای پایین است، طراحان مبتدی کار شما را انجام می دهند یا به کسانی خارج از شرکت که پایین ترین قیمت را پیشنهاد دهد سپرده می شود. پس قیمت پایین همیشه نشانه خوبی نیست!

توجه کنید که وب سایت شما پیشانی کسب و کار شماست و تنها ۵۰ میلی ثانیه طول میکشد تا یک کاربر وب سایت شما را قضاوت کند. بنابر این مطمئن شوید که که طراحان و برنامه نویسان درست و حسابی کار شما را انجام میدهند.

۶٫آیا وب سایت من بر اساس یک فریم ورک واکنشگرا مانند بوتسترپ ساخته خواهد شد؟

گوگل این مسئله را بعنوان یکی از عوامل رتبه بندی وب سایت شما در نظر میگیرد، و کاربران مایل به مشاهده و خرید از وب سایتی هستند که بروی تمامی دیوایس ها بخوبی کار کند.

لذا مطمئن شوید که شرکت طراح، وب سایت شما را بر اساس یک فریم ورک ریسپانسیو طراحی میکند.

۷٫شما برای پروژه خود از منابع خارجی یا یک فریلنسر استفاده میکنید؟

این از آن جهت مهم است که بدانید که چه کسی بروی وب سایت شما کار می کند.

اطمینان پیدا کنید که شما در یک شرکت فروخته نمی شوید، فقط برای اینکه بفهمید که پروژه شما برون سپاری نشده که کسی دیگری بروی آن کدنویسی نمیکند.

۸٫آیا طرح انتقال هم شامل این پروژه می شود؟

همانطور که پیش از این هم بارها گفته شده، اطمینان حاصل کنید که در طول طراحی مجدد وب سایت یک طرح انتقال وجود دارد که این طرح نگهداری ترافیک و فروش در زمانی است که شما در حال راه اندازی وب سایت جدید هستید.

اگر شرکت طراح وب سایت شما مشمول برنامه انتقال نیست، شرکتی را استخدام کنید که آشنا با انتقال در طول پروسه طراحی وب سایت باشد.

۹٫چه پلتفرم و سیستم مدیریت محتوایی استفاده خواهد شد؟ و اینکه آیا قادر به ایجاد تغییر در محتوا به سادگی هست؟

پلتفرم های زیادی (وردپرس، دروپال، جوملا و …) هستند که میتوانند بعنوان فریمورک وب سایت شما استفاده شوند.

فقط مطمئن شوید که شرکت طراح به شما بگویید دقیقا از چه سیستمی استفاده می کند، و اینکه شما بدون کمک آنها قادر به تغییر و درج محتوا برای وب سایت خود هستید یا نه !

۱۰٫آیا آموزشی برای استفاده از سیستم مدیریت محتوا (CMS) وجود دارد ؟

مطمئن شوید که اگر آنها از یک سیستم مدیریت محتوا استفاده میکنند استفاده از آن در جهت اضافه کردن و تغییر محتوا را به شما آموزش بدهند.

 

منبع : linchpinseo

 

مهرداد دهقان

مشترک خبرنامه شوید

دسته ها

پربازدیدترین ها

آخرین مطالب